Artykuł sponsorowany

Jakie ulgi można odliczyć od podatku?

Jakie ulgi można odliczyć od podatku?

Ulgi podatkowe to temat, który może zainteresować każdego podatnika. W Polsce istnieje wiele ulg, które pozwalają zmniejszyć obciążenie podatkowe. Warto zatem dowiedzieć się, jakie ulgi można odliczyć od podatku, aby w pełni wykorzystać swoje prawa i nie przepłacać.

Jakie ulgi przysługują osobom fizycznym?

W Polsce osoby fizyczne mogą skorzystać z kilku ulg podatkowych. Jedną z nich jest ulga na dzieci, która pozwala na odliczenie określonej kwoty na każde dziecko do 18 roku życia, a w przypadku dzieci uczących się – do 25 roku życia. Kolejną ulgą jest ulga rehabilitacyjna dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, która pozwala na odliczenie wydatków związanych z rehabilitacją i leczeniem. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą również skorzystać z ulgi na badania i rozwój czy ulgi inwestycyjnej.

Przedsiębiorstwa również mogą korzystać z różnych ulg podatkowych. Przykładem może być tutaj wspomniana wcześniej ulga na badania i rozwój, która pozwala na odliczenie części kosztów poniesionych na innowacyjne projekty. Warto wspomnieć również o uldze inwestycyjnej, która umożliwia odliczenie wydatków związanych z inwestycjami w nowe technologie czy budowę obiektów. Dobrym rozwiązaniem dla firm może być skorzystanie z usług profesjonalnego biura księgowego, takiego jak biuro księgowe w Łodzi, które pomoże wykorzystać dostępne ulgi podatkowe w pełni.

Jakie ulgi przysługują podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość skorzystania z kilku ulg podatkowych. Jedną z nich jest ulga na start, która pozwala na zwolnienie z płacenia podatku dochodowego przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności. Kolejną ulgą jest preferencyjne opodatkowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pozwala na niższe obciążenie podatkowe. Warto również pamiętać o możliwości odliczenia wydatków na cele reklamowe oraz kosztów uzyskania przychodów.

Warto zatem zgłębić temat ulg podatkowych, aby w pełni wykorzystać swoje prawa i nie przepłacać. Skorzystanie z usług profesjonalnego biura księgowego może pomóc w optymalizacji obciążenia podatkowego i korzystaniu z dostępnych ulg.