Artykuł sponsorowany

Na czym polega produkcja trawy w rolkach?

Na czym polega produkcja trawy w rolkach?

Produkcja trawy w rolkach to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Dzięki temu procesowi, możliwe jest szybkie i łatwe uzyskanie zielonego, gęstego i zdrowego trawnika, bez konieczności długotrwałego pielęgnowania nasion trawy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu procesowi oraz dowiemy się, jakie są jego zalety i zastosowania.

Proces produkcji trawy w rolkach

Produkcja trawy w rolkach polega na uprawie trawnika na specjalnych polach, a następnie jego ścięciu wraz z korzeniami i nawierzchnią ziemi. Trawa jest uprawiana przez około 12–18 miesięcy, aby osiągnąć odpowiednią grubość i gęstość. W międzyczasie przeprowadza się regularne koszenie, nawożenie oraz kontrolowanie stanu zdrowotnego roślin. Gdy trawnik osiągnie odpowiednią jakość, jest on ścięty specjalistycznymi maszynami do cięcia trawy wraz z warstwą ziemi o grubości około 2 cm. Następnie trawnik jest zwijany w rolki o długości 2–3 metrów i szerokości od 40 do 120 cm.

Zalety trawy w rolkach

Trawa w rolkach posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest ona coraz częściej wybierana przez klientów. Przede wszystkim, pozwala na szybkie uzyskanie efektu pięknego, gęstego trawnika bez konieczności długotrwałego oczekiwania na kiełkowanie nasion. Ponadto, trawnik w rolce jest bardziej odporny na chwasty, dzięki gęstej i równomiernej strukturze trawy. Trawa w rolkach jest również łatwiejsza w utrzymaniu, ponieważ wymaga mniej nawożenia i koszenia niż tradycyjny trawnik. Warto dodać, że trawnik od producenta trawy w rolkach jest bardziej przyjazny dla środowiska, gdyż zużywa mniej wody niż siane trawniki.

Zastosowania trawy w rolkach

Trawa w rolkach znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych. Idealnie sprawdza się na przydomowych ogrodach, tarasach czy balkonach, gdzie pozwala na szybkie uzyskanie efektu zielonej przestrzeni. Trawa w rolkach jest również wykorzystywana na terenach sportowych, takich jak boiska piłkarskie czy golfowe, gdzie istotna jest jakość i równomierność nawierzchni. Ponadto, trawniki w rolkach są często stosowane przy realizacji projektów krajobrazowych oraz przy renowacji terenów zdegradowanych. W przypadku dużych inwestycji, takich jak parki czy osiedla mieszkaniowe, trawa w rolkach pozwala na szybkie i estetyczne zagospodarowanie terenu.